V současné době na trhu jediný lék (léčivý prostředek podle zákonné terminologie), který je k dispozici bez lékařského předpisu. Tímto přípravkem je Alli. Jedná se o přípravek, který brání vstřebávání části tuku z potravy. Prostředek je na trhu  již delší dobu, existuje obsáhlá diskuse ohledně Alli na hubnutí na serveru Do plavek!

Aktualizace březen 2013:
Podle informace výrobce není Alli v tomto okamžiku v ČR dostupný. Zmizela tak z trhu známá značka volně dostupného léku na hubnutí. Ovšem nezoufejte, stále můžete vyzkoušet alternativy, třeba z oblasti doplňků stravy nebo zdravotnických prostředků, které mohou mít vynikající efekt a které je možné pohodlně objednat na internetu.
Chcete-li zhubnout, doporučujeme:

Oba tyto výrobky znáte z úspěšné televizní reklamy. Na uvedených odkazech jsou k dispozici i zkušenosti a recenze uživatelů.

Alli na hubnutí

Alli na hubnutí

Účinnou látkou v přiípravku je orlistat, který inhibuje v tenkém střevě lipázy, které štěpí tuky. Jedná se tedy o stejnou účinnou látku jako je v přípravku Xenical. Rozdíl je ovšem v dávce: jedna tobolka Alli obsahuje 60 mg orlistatu, Xenical obsahuje dávku dvojnásobnou. Xenical je ale na lékařský předpis.

Alli může vhodně doplnit režimová opatření (dieta, cvičení) a dosáhnout tak rychlejšího pokroku při redukci váhy. Užívání Alli bez toho, aby se změnil stravovací návyky a pohybová aktivita, nemá smysl. Alli je vhodné užívat jen tehdy, pokud se jedná o výraznější nadváhu o BMI 28 a výše.

Alli není pouhý doplněk stravy, jedná o přípravek s doloženým klinickým efektem. Komu není jasný rozdíl mezi lékem a doplňkem stravy, podrobnější informace jsou na serveru Lékárnička.

Další info: