Hollywoodská dieta modelek je dietní nonsens, ale hollywoodská 5-faktorová dieta stojí za úvahu. Na rozdíl od hladovějících diet a diet zaměřených jednostranně (zpravidla na proteiny) je to program, který kromě dietního jídelníčku přináší i režimová opatření. Pětifaktorová dieta, za kterou stojí H. Pasternak, známý kouč hollywoodských umělců, stojí za úvahu.

Jídelníček 5-faktorové diety

5-Faktorová dieta přináší režimová opatření, která jsou již delší dobu známa a o jejichž obecnou prospěšnost asi žádný odborní na hubnutí nebude kritizovat: více porcí jídla denně, strava obsahující všechny živiny, důraz na zdravé tuky a sacharidy s nízkým glykemickým indexem, pravidelné cvičení.

Harley Pasternak jen tomu dal tu správnou formu, přidal číslo 5 pro snazší zapamatování a hlavně neklade na pacienty nepřiměřené nároky. A tady je program pětifaktorové diety v kostce:

  • Jíst 5krát denně, tedy žádné hladovění.
  • Každé jídlo obsahu 5 základních součástí: bílkovinu, vlákninu, zdravé sacharidy (ty s malým glykemickým indexem), zdravé tuky (ty nenasycené) a k tomu nápoj bez cukru.
  • Na přípravu jídel by mělo stačit 5 minut, to je pro zaměstnané lidi skutečné požehnání.
  • V každém týdnu by se mělo cvičit 5 x 25 minut. Nevyžaduje se přehnaná námaha, stačí domácí cvičení. Klíčem nejsou spálené kalorie, ale pravidelnost.
  • V pětitýdenním programu je pro každý týden jednen den „volný“, kdy se může na  režim zapomenout.

Kniha „5-Factors Diet“

Kniha 5-Factors Diet

Kniha 5-Factors Diet (jídelníček)

Jídelníček shrnuje stejnojmenná kniha „vynálezce této diety“, dietního odborníka Harley Pasternaka. Je jí možno koupit v originále na webu 5factors.com za mírnou cenu 15 dolarů. Bohužel zatím nevím, zda kniha vyšla česky, nebo zda se její vydání alespoň připravuje. 250stránkový paperback obsahuje nákupní seznamy, doporučená cvičení a hlavně 100 receptů. Pasternak vydal i další knihu, která obsahuje vybrané recepty mezinárodní kuchyně, které jsou „kompatibilní“ s jeho dietou.

Úspěch táhnou celebrity

K úspěchu diety možná přispěly i známé hollywoodské hvězdy, které se svěřily do Pasternakovy péče. Na webu 5factors.com jich najdeme 80. Mezi nejznámější patří třeba Al Pacino nebo Natalie Portman.

Nejlepší alternativa: konzultace u dietologa zdarma

Problém s populárními dietami je ten, že nerespektují vaše zvláštnosti a problémy. Proto je často mnohem lepší poradit se s řádným dietním poradcem, který sestaví dietní plán na míru.

Zanechte nám svůj kontakt a dietní poradce Naturhouse si s vámi sjedná nezávaznou schůzku, která vás nebude nic stát. Všechny konzultace jsou totiž zdarma!

Vaše jméno
Váš telefon (9 číslic)
 

Další info