V poslední době se u nás stává populární tzv. Dukanova dieta. Je to i díky tomu, že tento dietní program drží mediálně známé osobnosti. Svým principem Dukanova dieta je vlastně variantou proteinové diety, kdy je v potravě snížen obsah sacharidů na úkor proteinů. Orientace na proteiny je především dosažena konzumací libového masa.

Dr. Pierre Dukan

Dietu sestavil francouzský lékař Pierre Dukan, a to na základě zkušeností s neúspěšným hubnutím svých pacientů. Hlavní výhodou diety je to, že v důsledku konzumace masa nenastává pocit hladu, který je obvyklý u jiných diet. Hlad je hlavní příčinou selhání diety, která je založena na nízkém kalorickém příjmu. Hladovění často vede ke konzumaci potravin i mimo dietní režim.

Jídelníček Dukanovy diety má čtyři fáze:

1. Fáze útočná, kdy jíme pouze maso. Trvá cca týden, nejdéle však 10 dnů.

2. Fáze rovnoměrné ztráty, kdy se kombinuje bílkovinná a bílkovino-zeleninová strava.

3. Fáze upevňující, kdy je povoleno některé ovoce a 2 sacharidová jídla týdně.

4. Fáze definitivní stabilizace, kdy se může jíst bez omezení, pouze 1x týdně se jí pouze bílkovinná strava jako v první fázi.

I když je považována za účinnou, rovněž je ale pravda, že řada pacientů recidivuje, tedy se u nich projeví jo-jo efekt a opět přiberou, dietu opakují a tak dokola. Nezanedbatelná jsou i rizika pocházející z nadměrné konzumace bílkovin, v extrémním případě může způsobit ledvinové problémy. Tato dieta se obvykle nedoporučuje ani těhotným nebo kojícím matkám. Rizik jednostranné diety si byl vědom i sám Pierre Dukan. Ovšem ze své vlastní lékařské praxe usoudil, že rizika obezity jsou vážnější.

Z mediálně známých diet je Dukanova dieta podobná Margitově dietě; obě jsou ostatně variantami mnohem starší Atkinsonovy diety.

Knižní jídelníček „Dukanova dieta ve 350 receptech“

Dukanova dieta ve 350 receptech (koupit online)Dukanova dieta je dnes nejpoužívanější metodou na hubnutí na světě. Pro jejího autora je problém nadváhy prioritně otázkou vztahu mezi potěšením a nechutí. Přibíráme proto, že se jídlem snažíme nahradit potěšení, které nám v jiných sférách života chybí, a zhubnout zase můžeme pouze tehdy, pokud nám to dělá radost. To je jedna z hlavních zásad 350 receptů této knihy, kterou během let upravily a zdokonalily připomínky milionů čtenářů z celého světa. Jednoduché na přípravu, šťavnaté a lehké – to jsou recepty v této knize…

Pierre Dukan vytvořil dietu, jejíž globální úspěch je založen na tom, že přesně odpovídá na očekávání a požadavky těch, co ji podstupují.
Knižní podoba diety s jídelníčkem podle Pierre Dukana se konečně dočkala také českého vydání, a je možno ji objednat on-line:
> Koupit knihu „Dukanova dieta ve 350 receptech“

Nejlepší alternativa: konzultace u dietologa zdarma

Problém s populárními dietami je ten, že nerespektují vaše zvláštnosti a problémy. Proto je často mnohem lepší poradit se s řádným dietním poradcem, který sestaví dietní plán na míru.

Zanechte nám svůj kontakt a dietní poradce Naturhouse si s vámi sjedná nezávaznou schůzku, která vás nebude nic stát. Všechny konzultace jsou totiž zdarma!

Vaše jméno
Váš telefon (9 číslic)
 

Další info